anasayfa | hakkımızda | ürünler | haberler | kalite | katalog (pdf) | iletişim


 

Kategoriler

menu
Otomatik Sigortalar
Kaçak Akım Sigortaları
Kontaktörler
Kompanzasyon Kontaktörleri
Kompakt Şalterler
Termik Röleler
Motor Koruma Şalterleri
Sıvı Seviye Şalterleri
Vinç Kumandaları
Pedallar

 

Anket

  Yenilenen Web Sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok iyi
İyi
İdare eder
Kötü
  

İstatistikler

 

Akım Transformatörleri

 

 

Alternatif akımda büyük akımların direk ölçü aletleri ile ölçülmesi kullanıcılar için tehlike yaratabilir. Tehlikeli durumlardan korunmak için alçak gerilim akım transformatörleri kullanılmaktadır.

Onburg alçak gerilim akım transformatörleri çıkmayan metal etiketleri, mühürlenebilen bağlantı kapakları ile kullanıcıların ve panocuların tercih sebebidir.

Akım transformatörleri; class 0.5 ve class 1 hassasiyetlerinde iki ayrı sınıf olarak üretilmektedir.

Alçak gerilim akım transformatörlerinin sekonder çıkışlarına bağlanan cihazların kendi iç dirençleri küçük olduğundan transformatör kısa devre gibi çalışır.

Bu sebepten akım transformatörlerinin sekonder çıkış yüksüz bırakılmamalı ve kısa devre edilmelidir. Herhangi bir şekilde primerden akım akarken, sekonder çıkış açılmak zorunda kalınır ise primer sargıları iletken ile kısa devre edilmelidir. Bunun aksi durumlar akım transformatörlerine yakın çalışanlar için tehlike oluşturabilir.

Standartlar, akım transformatörlerin oran hatalarının ancak nominal akımın %100 ile %120 arasında garanti etmektedirler. Özellikle nominal akımın yarı değerinin altındaki akımlarda hata sınıfı 2-3 kat artabilir.

Akım transformatörlerinin bağlantı uçlarının işaretlenmesi TS 620 standartlarına göre; Primer uçlar P1(k) P2(L) sekonder uçları ise, S1(k) S2 (L) olarak yapılır.

Alçak Gerilim Akım Transformatörleri

Teknik Özellikleri


 

Haberler


Web sitemiz güncellendi !
Raina, degerli bayi, müsteri ve ziyaretçilerine, satisini yapmakta oldugu ürünler hakkinda daha net bilgi sunabilmek amaci ile web sitesini güncelledi.
Diger yandan bayi ve müsterilerimizle daha e...


Tüm Hakları Saklıdır © 2007