anasayfa | hakkımızda | ürünler | haberler | kalite | katalog (pdf) | iletişim


 

Kategoriler

menu
Otomatik Sigortalar
Kaçak Akım Sigortaları
Kontaktörler
Kompanzasyon Kontaktörleri
Kompakt Şalterler
Termik Röleler
Motor Koruma Şalterleri
Sıvı Seviye Şalterleri
Vinç Kumandaları
Pedallar

 

Anket

  Yenilenen Web Sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok iyi
İyi
İdare eder
Kötü
  

İstatistikler

 

Kontaktörler

 

Onburg, kontaktörler öncelikle elektrik motorları olmak üzere genel anlamda tüm elektrik devrelerini açıp kapatmaya yarayan ve bir tahrik sistemi ile uzaktan da kumanda edilebilen elektrikli cihazlardır. Kontaktörler, termik rölelerle birlikte kullanıldığında, kumanda ettiği elektrik tesisatlarını aşırı yük akımlarına karşı da korurlar.

Onburg, kontaktörlerinde bobin değiştirmek için; alt gövde ile üst kapağı bağlayan vidaların sökülüp takılması yeterli olmaktadır. Onburg, marka kontaktörler TS EN 60947-4-1'e göre imal edilmektedirler.
 

Kullanım Sınıfları;
Kontaktörlerin kullanım sınıfları, uygulamaya göre kapama akımını, kesme akımını, güç faktörünü belirler.

AC3 Sınıfı;
En yaygın kullanım sınıfıdır, kalkışta normal çalışma akımının 5 veya 7 katı akım çeken asenkron motorları kapsar. Bu sınıfta örnek olarak elektrik makinelerindeki tüm standart kafesli motorlar ve asansörler, yürüyen merdivenler, bilezikli asenkron motorların statoru ve stator kumandası, vantilatörler, klima cihazları, pompalar gösterilebilir.
 

 

 

AC-6b Sınıfı;
Reaktif güç kompanzasyonunda kullanılan kondansatör bataryalarının anahtarlanmasında kullanılırlar.

Sürekli Termik Akım Ith;
Kabul edilebilir termik akımdır.

Kapama Kapasitesi;
Yüklenilen güç faktörü ve açma-kapamanın çokluğu, kapama kapasitesinin ve kontaklarının hasar görmeden kapayabileceği akım değeridir. Ie: Maksimum motor çalışma akımı ise, Kesme kapasitesi= 8xIe'dir. (AC-3 sınıfı için)

Elektriksel ömür;
Kontaktörlerin elektriksel aşınmaya karşı dayanımını belirler. Çalışırken tamir edilmeden kontaktörün yaptığı açma ve kapama sayısı ile belirlenir.

Mekanik Ömür;
Kontaktörün aşınmaya karşı dayanımını belirler. Boşta iken,akım geçmezken kontaktörün yaptığı açma kapama sayısı ile belirlenir.


 

Haberler


Web sitemiz güncellendi !
Raina, degerli bayi, müsteri ve ziyaretçilerine, satisini yapmakta oldugu ürünler hakkinda daha net bilgi sunabilmek amaci ile web sitesini güncelledi.
Diger yandan bayi ve müsterilerimizle daha e...


Tüm Hakları Saklıdır © 2007