anasayfa | hakkımızda | ürünler | haberler | kalite | katalog (pdf) | iletişim


 

Kategoriler

menu
Otomatik Sigortalar
Kaçak Akım Sigortaları
Kontaktörler
Kompanzasyon Kontaktörleri
Kompakt Şalterler
Termik Röleler
Motor Koruma Şalterleri
Sıvı Seviye Şalterleri
Vinç Kumandaları
Pedallar

 

Anket

  Yenilenen Web Sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok iyi
İyi
İdare eder
Kötü
  

İstatistikler

 

Kompakt Şalterler

Onburg alçak gerilim devre kesiciler (kompakt şalterler);
Normal koşullarda devreyi açma ve kapama görevi üstlenen kesiciler, anormal şartlar oluştuğunda ise devreleri koruma fonksiyonunu yerine getirerek enerjiyi keserler.

Onburg alçak gerilim devre kesicileri; TS 1058 EN 60947-2 standardına göre imal edilmektedir ve CDM2, CDM18, HLM3 modelleri bulunmaktadır.

Gövde ve Kapak;

Onburg alçak gerilim devre kesicileri cam elyaf takviyeli polyester reçinesi BMC'den üretilmektedir. BMC; günümüzde elektriksel ve mekanik değerlerinin yüksek olması nedeniyle tercih edilmekte ve 150 C'lık sıcaklığa dayanabilmektedir. Devre kesicide enerji varken tüm parçalar dokunulabilecek yerlerden yalıtılmış olduklarından dış yüzeylerde gerilim yoktur.

Ana Kontaklar;

Onburg alçak gerilim devre kesicileri, sabit ve hareketli olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Kesicilerde kesilen ve taşınan akım değerlerine göre kontak alaşımı belirlenir. Kesicilerde genelde "gümüş" ve "gümüş alaşımlardan yapılan" kontaklar kullanılmaktadır.

Daha yumuşak bir malzeme olan "gümüş grafit alaşımdan" yapılmış kontaklar sabitlerde, daha sert bir malzeme olan "gümüş-wolfanlı" kontaklar ise hareketli kontaklarda kullanılmaktadır. Hareketli kontaklara oval bir şekil verilmiştir. Bunun amacı her açma kapamada oval ve sert alaşımlı kontakların, yumuşak sabit kontaklar üzerinde daha iyi temas etmesidir. Bu durumda kontaklar arasında minimum geçiş direnci oluşması sağlanmış olur. Kontak temas direncinin minimum olması için hareketli kontağın, sabit kontağa çok iyi temas etmesi gerekir. Gereğinden fazla baskı parçaların daha kısa sürede bozulmalarına neden olur.

Bimetal;

Uzama katsayıları farklı plaka halindeki metallerin birleştirilmesiyle oluşan bimetaller, üzerinden geçen akımın etkisiyle uzma katsayısı küçük olan metalin üzerine doğru eğilerek, açtırma mekanizmasına kumanda eder ve kesicinin açılmasını sağlar.

Neden Yeni HLM3;

- 160 Amper'den sonra daha yüksek kesme kapasitesi ile daha yüksek dayanımlı.

- Koruma altına alınan klemens girişleri ile elektrik kazalarına karşı daha güvenli.

- 3 farklı boyutta 400 Amper'e yükselebilen akım ayar sahası.


 

Haberler


Web sitemiz güncellendi !
Raina, degerli bayi, müsteri ve ziyaretçilerine, satisini yapmakta oldugu ürünler hakkinda daha net bilgi sunabilmek amaci ile web sitesini güncelledi.
Diger yandan bayi ve müsterilerimizle daha e...


Tüm Hakları Saklıdır © 2007