anasayfa | hakkımızda | ürünler | haberler | kalite | katalog (pdf) | iletişim


 

Kategoriler

menu
Otomatik Sigortalar
Kaçak Akım Sigortaları
Kontaktörler
Kompanzasyon Kontaktörleri
Kompakt Şalterler
Termik Röleler
Motor Koruma Şalterleri
Sıvı Seviye Şalterleri
Vinç Kumandaları
Pedallar

 

Anket

  Yenilenen Web Sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok iyi
İyi
İdare eder
Kötü
  

İstatistikler

 

Kompakt Şalterler

Onburg alçak gerilim devre kesicileri, ikisi ana olmak üzere toplam üç konumludur.

ON (1) Konumu: Kesicinin kontaklarının kapalı olduğunu, enerji olduğu takdirde bağlı bulunduğu sistemin beslenmesini gerçekleştirdiğini gösterir. Bu durumda kesicinin kumanda kolu üst kısımdadır.

OFF (0) Konumu : Kesicinin kontaklarının açık olduğunu gösterir. Bu durumda kesicinin kumanda kolu alt kısımdadır.

Trip Konumu : Kesicinin herhangi bir arızadan dolayı devreyi açtığını gösterir. Bu durumda kesicinin kumanda kolu orta kısımdadır. Trip konumundaki kesiciyi arıza kaynağını belrledikten ve arızayı giderdikten sonra ON konumuna alabilmek için öncelikle OFF konumuna indirip daha sonra ON konumuna doğru hareket ettirilir.

Onburg alçak gerilim devre kesicileri 30 C ortam ısısına göre kalibre edilmektedirler. Devre kesici kalibre edildiği sıcaklığın daha altında çalışır isenominal değerinden daha geç açma yapar. Bunun aksi durumunda ise nominal akımından daha erken açma yapar. Her iki durum da, bütün elektrikli cihazlarda olduğu gibi alçak gerilim devre kesicilerinde de, sağlıksız çalışma ortamı oluşturur.

Koruma Özellikleri:

Hualin alçak gerilim devre kesiciler, koruma cinsine göre iki farklı türde üretilmektedirler.

a. Termik - Manyetik Devre Kesiciler;

Onburg termik devre kesiciler, aşırı yüklenmelerin oluşturduğu koşullarda, manyetik devre kesiciler ise kısa devre koşullarında devre girerek koruma sağlarlar.

b. Elektronik (Mikroişlemcili) Devre Kesiciler :

Hualin elektronik devre kesicilerini termik manyetik devre kesicilerden ayıran özellik, aşırı akım kontrolünün elektronik devre yardımıyla yapılmasıdır. Elektronik devrenin tasarımında işletmede ki en ağır şartlar göz önüne alınmaktadır. Elektronik devre, her fazdan geçen akımı kontrol ederek herhangi bir aşırı akım durumunda açtırma mekanizmasını harekete geçirir ve alçak gerilim devre kesicinin açılmasını sağlar. Devre kesicinin açma süresi, kesici ve çevre sıcaklığından bağımsız olarak çalışmaktadır. Elektronik devre kesicilerin hem nominal akım ayar sahaları, hem de kısa devre akım ayar sahaları, termik - manyetik devre kesicilere göre daha geniştir bu da, devre kesicinin daha geniş alanlarda kullanılmasını sağlar.


 

Haberler


Web sitemiz güncellendi !
Raina, degerli bayi, müsteri ve ziyaretçilerine, satisini yapmakta oldugu ürünler hakkinda daha net bilgi sunabilmek amaci ile web sitesini güncelledi.
Diger yandan bayi ve müsterilerimizle daha e...


Tüm Hakları Saklıdır © 2007